Dokedy budeme hrať s chybnými kartami?

Autor: Lucia Horváthová | 4.3.2015 o 19:12 | (upravené 10.3.2015 o 10:35) Karma článku: 3,97 | Prečítané:  193x

Niektoré "pravdy", ktoré človek od detstva každý deň okolo seba počúva, sa tak zažerú pod kožu, že sa ich po celý život ťažko zbavujeme.

Napríklad: "Peniaze vždy boli a budú. Peniaze nie sú dôležité. Hlavná vec je zdravie!" A zrazu sme v situácií že zdravotníctvo nemá peniaze. Zachránime si bez peňazí zdravie? Nezachránime! Je to všetko naopak: Keď máš peniaze, môžeš si kúpiť zdravie, pestovať ho, chrániť, chodiť do kúpeľov, kupovať lieky...


Nedá sa nič robiť, niektoré pod kožu zažraté "pravdy" budeme musieť odvolať. V tom celom je bieda našej doby. Štátni úradníci (väčšinou úradníčky) majú jednu z takýchto "právd" zažratú pod kožu. Ony si myslia, že sme ich podriadení a ony - ako predstaviteľky Štátu - nám na pracovnom, daňovom, obecnom a ostatných úradoch majú vydať tlačivá, skontrolovať či sú dobre vyplnené a určiť, kedy si máme prísť pre vybavebú vec. Omyl! To ony sú naše podriadené. Lenže my, občania, máme zase pod kožu zažratý pocit podriadenosti a poslušnosti voči štátnemu úradu. Keby som ja nepracovala a zo svojej práce neodvádzala Štátu dane, nemal by Štát z čoho platiť štátneho úradníka..
Je to logické a pravdivé. Podnikateľom zo západu je dobre. Tam sa dvakrát poklonia, keď ste si prišli do banky vložiť peniaze. Tu vojdete do banky a úradníčka na vás spustí: "Tam sa postavte! Tu je výdaj! Tam je príjem! Preukážte sa!.."
Cudzinec, ktorý vôbec nevie čo je to strach zo štátneh úradníka, sa urazí a vycúva z banky najbližším východom.
Takto prichádza Slovensko v poslednom čase o veľké peniaze. Podnikateľ, ktorý vojde po hodinách čakania do kancelárie Úradu práce, alebo iného Úradu, presviedča úradníčku o svojich dobrých úmysloch, o daniach, ktoré je ochotný platiť, keď mu Štát umožní podnikať a úradníčka mu blahosklonne vydá povolenie. Najčastejšie až po niekoľkých týždňoch nezmyselného behania po ďalších úradoch s ďalšími tlačivami. A pritom tá úradníčka je závislá na súkromníkovi! Z jeho dane bude dostávať plat... Vy ste sa už stretli s úradníčkou (u nás na Slovensku), na ktorej by bolo vidieť že je vám za to všeko vďačná? JA zatiaľ nie. Väčšinou sa k vám správajú ako k potencionálnemu zlodejovi, ktorý to so Štátom nemyslí dobre... Nečudujem sa im, väčšina z nich sa narodili, žili a boli vycvičené ako štátne úradníčky v bývalom režime. A ten bol na zlodejine založený. Existovala taká tichá dohoda: štát okráda občana a občan okráda štát. Teraz sme už ale dávno von z toho "kruhového objazdu" a malo by to byť opačne: štát by mal umožniť občanovi, aby sa nápadito dostával k bohatstvu a občan by mal z toho svojho súkromného bohatstva živiť štátny aparát. Štát bude dávať pozor, aby od "boháčov" dostal svoje dane, a "boháči" budú dávať pozor, aby dali štátu len toľko, koľko mu - podľa zákona - patrí!


Lenže - štát ešte nemá presné pravidlá hry pre svojich občanov a občania ešte nie sú "boháči". Povedzme si celú holú pravdu: zatiaľ ide o nervóznu hru dvoch nováčikov v hazardnej kartovej hre s úplne čerstvo rozbaleným balíčkom nových kariet.


Lenže nový balíček kariet je chybný. Chýbajú v ňom karty...!


JS

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Cibulková: Mohla som sa zlomiť, no hodila som to za hlavu

Dominika Cibulková sa pri premiére na turnaji Masters prebojovala do semifinále. Stačilo jej na to jedno víťazstvo nad Simonou Halepovou.

SVET

Čechov pobúrila Prima. Zľakla sa Zemana a zastavila Krausa

Odmietla odvysielať reláciu Jana Krausa, v úvode ktorej kritizujú Zemana.


Už ste čítali?