Názory sú ako konečníky. Každý má svoj...

Autor: Lucia Horváthová | 10.3.2015 o 12:09 | Karma článku: 2,73 | Prečítané:  208x

Alebo ako to bolo vo filme z roku 1988 "Opinions are like assholeseveryone has one."

Deje sa to všade, odjakživa a diať sa to bude aj naďalej. Človek niečo povie/spraví/napíše a už sa začnú zlietavať okolo "supy" a začnú kritizovať, komentovať a vyjadrovať sa. Je to úplne prirodzené pre stvorenia tohto sveta, ktoré sa označujú ako ľudia. 

S mojimi skúsenosťami zo škôl viem, že nikdy sa tam môj názor nebral ako niečo podstatné, alebo niečo, čo má byť vypočuté. Načo aj? Veď som bola len študent. Vtedy som sa naučila že vyjadrovanie názorov vyvoláva len konflikty. A zrejme sa to prenieslo aj do dospelosti. Nie len mňa, ale zrejme aj mnohých ďalších, ktorí zo školy vyšli s podobnými skúsenosťami.

Vidím to teraz okolo seba. Ty si dievča a zaujímaš sa o autá? Áno. Takýto názor môže mať len žena! Nie, napíšem ti zoznam ľudí čo si to myslia tiež. Vážne si myslíš že ten motor je dobrý? Áno. To môže napadnúť len dievča. Nie. Prečo píšeš blog o tom? Preto že ma to zaujíma a ak máš s tým problém, načo to čítaš? Nevieš správnu gramatiku, najprv sa ju nauč, potom píš! Opakujem, ak sa ti nepáči ako a čo píšem, načo to čítaš? Okej, robím gramatické chyby, možno si ich na prvý krát vždy nevšimnem, ale to je preto, že väčšinu dní komunikujem s ľuďmi, ktorí nežijú na Slovensku, takže používam iný jazyk a nie som si už 100% istá v slovenskej gramatike. A ak ti to vadí, načo to čítaš? 

Keby sa ľudia čo prišli s prvou Alfou Romeo Spider riadili podľa iných, podľa toho čo si tí druhí mysleli, čo o nich vraveli, ešte doteraz by to bol len voz ťahaný koňom, v lepšom prípade dvoma. 

Nejdem sa venovať tým čo podpichujú a nevedia napísať slušný komentár, bez toho aby niekoho urazili. Chcem sa venovať tým, ktorí sú "na muške" pre týchto samozvaných kritikov. 

Vy ste doslova budúcnosť. Snažíte sa písať, tvoriť, rozprávať, spievať... čokoľvek. Tí čo kritizujú, vedia len to a len to budú aj do konca života robiť. Budú sa pozerať ako rastiete, ako sa posúvate, ako sa váš život mení a oni budú stále kritizovať, komentovať a hodnotiť. Netvrdím že kritika je zlá, nie, to vôbec. Kritika je to, čo človeka posúva dopredu. Ale len v prípade, ak to nevzdá po prvých negatívnych komentároch a hodnoteniach. Tvoje videá na Youtube videlo len 200 ľudí? Stále je to o 200 ľudí viac ako keby si tam tie videá vôbec nedal. Tvoj článok čítalo len 50 ľudí? Možno tým päťdesiatim si svojim článkom otvoril oči, možno pochopili niečo čo dovtedy nechápali, možno si päťdesiat ľudí pobavil. Lepšie ako nula. :) 

Takže si hovorte aj naďalej svoje názory, veď sú to vaše zadky a každý ho máte. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kníhkupectvo Martinus ruší diskusie pod konšpiračnými knihami

Zisk z predaja konšpiračných kníh venuje Martinus na rozvoj kritického myslenia.

DOMOV

Jeden z víťazov Slovak Press Photo prišiel o cenu

Séria fotografií vznikla skôr, než bol časový interval.

DOMOV

Žitňanská: Dlžoby už bránia ľuďom zamestnať sa

Druhá šanca zadlženým je v slušnej krajine štandardom.


Už ste čítali?